FH12-20S-0.5SV Hirose
  • More about FH12-20S-0.5SV Hirose
    FH12-20S-0.5SV Hirose
    FH12-20S-0.5SV is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12-20S-0.5SV is described as CONN FFC VERT 20POS 0.50MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"