FH12-16S-1SV(55) Hirose
  • Available: 7,193
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH12-16S-1SV(55) Hirose
    FH12-16S-1SV(55) Hirose
    FH12-16S-1SV(55) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12-16S-1SV(55) is described as CONN FFC FPC VERT 16POS 1MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE