FH12-16S-0.5SV(55) Hirose
  • Available: 9,247
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH12-16S-0.5SV(55) Hirose
    FH12-16S-0.5SV(55) Hirose
    FH12-16S-0.5SV(55) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12-16S-0.5SV(55) is described as CONN FFC VERT 16POS 0.50MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    View
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"