FH12-16S-0.5SH(1)(98) Hirose
  • More about FH12-16S-0.5SH(1)(98) Hirose
    FH12-16S-0.5SH(1)(98) Hirose
    FH12-16S-0.5SH(1)(98) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12-16S-0.5SH(1)(98) is described as CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"