DF64-2P-4.5C Hirose
  • Part Number: DF64-2P-4.5C
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN SSL RCPT HSG 2POS 4.5MM
  • Category: SSL - Connectors
  • Status:
  • More about DF64-2P-4.5C Hirose
    DF64-2P-4.5C Hirose
    DF64-2P-4.5C is manufactured by Hirose and is categorized in the SSL - Connectors category. DF64-2P-4.5C is described as CONN SSL RCPT HSG 2POS 4.5MM. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> SSL - Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  SSL - Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM