DF60-5P-10.16DSA(26) Hirose
  • Available: 179
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF60-5P-10.16DSA(26) Hirose
    DF60-5P-10.16DSA(26) Hirose
    DF60-5P-10.16DSA(26) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF60-5P-10.16DSA(26) is described as CONN HDR 10.16MM VERT PCB 5POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    View
    Keystone Electronics
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM