DF57H-6P-1.2V(21) Hirose
  • Available: 31,132
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF57H-6P-1.2V(21) Hirose
    DF57H-6P-1.2V(21) Hirose
    DF57H-6P-1.2V(21) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF57H-6P-1.2V(21) is described as CONN HEADER 1.2MM 6POS SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"