DF57H-2S-1.2C Hirose
  • Available: 125,135
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF57H-2S-1.2C Hirose
    DF57H-2S-1.2C Hirose
    DF57H-2S-1.2C is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF57H-2S-1.2C is described as CONN RCPT 1.2MM 2POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE