DF56-50S-0.3V(51) Hirose
  • Available: 2,324
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF56-50S-0.3V(51) Hirose
    DF56-50S-0.3V(51) Hirose
    DF56-50S-0.3V(51) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. DF56-50S-0.3V(51) is described as CONN RCPT 0.3MM 50POS AU SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"