DF56-40P-SHL Hirose
  • Available: 11,641
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF56-40P-SHL Hirose
    DF56-40P-SHL Hirose
    DF56-40P-SHL is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Accessories category. DF56-40P-SHL is described as CONN COVER FOR 40POS PLUG. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Accessories from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Accessories
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    View
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ