DF50A-11P-1V(51) Hirose
  • Available: 5,869
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF50A-11P-1V(51) Hirose
    DF50A-11P-1V(51) Hirose
    DF50A-11P-1V(51) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF50A-11P-1V(51) is described as CONN HEADER 11POS 1MM SMD AU. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL