DF3EA-14P-2V(21) Hirose
  • More about DF3EA-14P-2V(21) Hirose
    DF3EA-14P-2V(21) Hirose
    DF3EA-14P-2V(21) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF3EA-14P-2V(21) is described as CONN HDR 14POS 2MM VERT TIN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM