DF36A-40S-0.4V(52) Hirose
  • More about DF36A-40S-0.4V(52) Hirose
    DF36A-40S-0.4V(52) Hirose
    DF36A-40S-0.4V(52) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. DF36A-40S-0.4V(52) is described as CONN RCPT 0.4MM 40POS SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"