DF22R-2EP-7.92C Hirose
  • Available: 732
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF22R-2EP-7.92C Hirose
    DF22R-2EP-7.92C Hirose
    DF22R-2EP-7.92C is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF22R-2EP-7.92C is described as CONN PLUG HOUSING 2POS 7.92MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM