DF22-2P-7.92DS(36) Hirose
  • More about DF22-2P-7.92DS(36) Hirose
    DF22-2P-7.92DS(36) Hirose
    DF22-2P-7.92DS(36) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF22-2P-7.92DS(36) is described as CONN HEADER 2POS 7.92MM R/A TIN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"