DF1BD-8P-2.5DSA(05) Hirose
  • Available: 661
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1BD-8P-2.5DSA(05) Hirose
    DF1BD-8P-2.5DSA(05) Hirose
    DF1BD-8P-2.5DSA(05) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF1BD-8P-2.5DSA(05) is described as CONN HEADER 8POS 2.5MM STR TIN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A