DF1B-8EP-2.5RC Hirose
  • Available: 16,657
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-8EP-2.5RC Hirose
    DF1B-8EP-2.5RC Hirose
    DF1B-8EP-2.5RC is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF1B-8EP-2.5RC is described as CONN PLUG HOUSING 8POS 2.5MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"