DF1B-7P-2.5DS(01) Hirose
  • Available: 166
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-7P-2.5DS(01) Hirose
    DF1B-7P-2.5DS(01) Hirose
    DF1B-7P-2.5DS(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF1B-7P-2.5DS(01) is described as CONN HEADER 7POS 2.5MM R/A GOLD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 BOTTM BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT