DF1B-40DS-2.5RC Hirose
  • Available: 2,742
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-40DS-2.5RC Hirose
    DF1B-40DS-2.5RC Hirose
    DF1B-40DS-2.5RC is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF1B-40DS-2.5RC is described as CONN RECEPT HOUSING 40POS 2.5MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
    Vector
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS