DF1B-28DES-2.5RC Hirose
  • Available: 2,470
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-28DES-2.5RC Hirose
    DF1B-28DES-2.5RC Hirose
    DF1B-28DES-2.5RC is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF1B-28DES-2.5RC is described as CONN RECEPT HOUSING 28POS 2.5MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    View
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN