DF1B-24DES-2.5RC Hirose
  • Available: 9,098
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-24DES-2.5RC Hirose
    DF1B-24DES-2.5RC Hirose
    DF1B-24DES-2.5RC is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF1B-24DES-2.5RC is described as CONN RECEPT HOUSING 24POS 2.5MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM