DF1B-18DS-2.5RC Hirose
  • Available: 19,163
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-18DS-2.5RC Hirose
    DF1B-18DS-2.5RC Hirose
    DF1B-18DS-2.5RC is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF1B-18DS-2.5RC is described as CONN RECEPT HOUSING 18POS 2.5MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER COIN CELL SMD
    View
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL