DF1B-10P-2.5DSA(01) Hirose
  • Available: 265
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF1B-10P-2.5DSA(01) Hirose
    DF1B-10P-2.5DSA(01) Hirose
    DF1B-10P-2.5DSA(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF1B-10P-2.5DSA(01) is described as CONN HEADER 10POS 2.5MM STR GOLD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"