DF19K-20P-1H(54) Hirose
  • Available: 11,286
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF19K-20P-1H(54) Hirose
    DF19K-20P-1H(54) Hirose
    DF19K-20P-1H(54) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF19K-20P-1H(54) is described as CONN HEADER 20POS 1MM R/A SMD AU. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE