DF19G-20S-1FH(05) Hirose
  • More about DF19G-20S-1FH(05) Hirose
    DF19G-20S-1FH(05) Hirose
    DF19G-20S-1FH(05) is manufactured by Hirose and is categorized in the FFC & FPC Connector Housing category. DF19G-20S-1FH(05) is described as CONN FPC PIN HSG 20POS 1.00MM. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> FFC & FPC Connector Housing from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  FFC & FPC Connector Housing
    Fiber Optic Connectors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V