DF19G-14S-1C Hirose
  • Available: 448
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF19G-14S-1C Hirose
    DF19G-14S-1C Hirose
    DF19G-14S-1C is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF19G-14S-1C is described as CONN SOCKT CRIMP 14POS 1MM W/GRD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM