DF14A-6P-1.25H(56) Hirose
  • Available: 13,793
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF14A-6P-1.25H(56) Hirose
    DF14A-6P-1.25H(56) Hirose
    DF14A-6P-1.25H(56) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF14A-6P-1.25H(56) is described as CONN HEADER 6POS 1.25MM R/A SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
    Serpac
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"