DF14A-4P-1.25H(55) Hirose
  • Available: 2,523
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF14A-4P-1.25H(55) Hirose
    DF14A-4P-1.25H(55) Hirose
    DF14A-4P-1.25H(55) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF14A-4P-1.25H(55) is described as CONN HEADER 4POS 1.25MM R/A SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    View
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN