DF14A-20P-1.25H(55) Hirose
  • Available: 1,301
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF14A-20P-1.25H(55) Hirose
    DF14A-20P-1.25H(55) Hirose
    DF14A-20P-1.25H(55) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF14A-20P-1.25H(55) is described as CONN HEADER 20POS 1.25MM R/A SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    View
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM