DF13-6P-1.25H(20) Hirose
  • Available: 10,734
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF13-6P-1.25H(20) Hirose
    DF13-6P-1.25H(20) Hirose
    DF13-6P-1.25H(20) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF13-6P-1.25H(20) is described as CONN HEADER 6POS 1.25MM R/A TIN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"