DF11Z-40DS-2V(20) Hirose
  • Available: 10
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF11Z-40DS-2V(20) Hirose
    DF11Z-40DS-2V(20) Hirose
    DF11Z-40DS-2V(20) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. DF11Z-40DS-2V(20) is described as CONN RECEPT 40POS 2MM SMD TIN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED