DF11CZ-18DS-2V(52) Hirose
  • Available: 560
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF11CZ-18DS-2V(52) Hirose
    DF11CZ-18DS-2V(52) Hirose
    DF11CZ-18DS-2V(52) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. DF11CZ-18DS-2V(52) is described as CONN SOCKET 18POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK EASY 3U/84HP/175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT 6UX19X15.75 SNAPIN
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM