DF11-16DEP-2C Hirose
  • Available: 4,080
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF11-16DEP-2C Hirose
    DF11-16DEP-2C Hirose
    DF11-16DEP-2C is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF11-16DEP-2C is described as CONN PLUG HOUSING 16POS 2MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM