DF11-14DS-2DSA(06) Hirose
  • Available: 766
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF11-14DS-2DSA(06) Hirose
    DF11-14DS-2DSA(06) Hirose
    DF11-14DS-2DSA(06) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. DF11-14DS-2DSA(06) is described as CONN RECEPT 14POS 2MM PCB GOLD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
    Schroff
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS