DF11-14DS-2C(20) Hirose
  • More about DF11-14DS-2C(20) Hirose
    DF11-14DS-2C(20) Hirose
    DF11-14DS-2C(20) is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF11-14DS-2C(20) is described as CONN SOCKET 14POS 2MM CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS