DF11-14DP-2V(57) Hirose
  • Available: 336
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF11-14DP-2V(57) Hirose
    DF11-14DP-2V(57) Hirose
    DF11-14DP-2V(57) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. DF11-14DP-2V(57) is described as CONN HDR 14POS 2MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X