DF11-14DEP-2C Hirose
  • Available: 14,019
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DF11-14DEP-2C Hirose
    DF11-14DEP-2C Hirose
    DF11-14DEP-2C is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. DF11-14DEP-2C is described as CONN PLUG HOUSING 14POS 2MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"