A1-40PA-2.54DSA(71) Hirose
  • More about A1-40PA-2.54DSA(71) Hirose
    A1-40PA-2.54DSA(71) Hirose
    A1-40PA-2.54DSA(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. A1-40PA-2.54DSA(71) is described as HDR 40 POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    View
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Harwin
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM