3560-24P-PG(61) Hirose
  • Part Number: 3560-24P-PG(61)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG R/A 24POS PUSHPULL SMT
  • Category: Pluggable Connectors
  • Status:
  • Available: 330
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 3560-24P-PG(61) Hirose
    3560-24P-PG(61) Hirose
    3560-24P-PG(61) is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. 3560-24P-PG(61) is described as CONN PLUG R/A 24POS PUSHPULL SMT. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM