3560-16SR1(61) Hirose
  • More about 3560-16SR1(61) Hirose
    3560-16SR1(61) Hirose
    3560-16SR1(61) is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. 3560-16SR1(61) is described as CONN RECEPTACLE 16 POS REV SMD. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK