FR70GR05 GeneSiC Semi
  • More about FR70GR05 GeneSiC Semi
    FR70GR05 GeneSiC Semi
    FR70GR05 is manufactured by GeneSiC Semi and is categorized in the Zener Single Diodes category. FR70GR05 is described as DIODE GEN PURP REV 400V 70A DO5. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK