CR463L20AJA GE Industrial
  • Part Number: CR463L20AJA
  • Manufacturer Name: GE Industrial
  • Description: Contactor, Lighting, 120V, 2NO, 2 PowerPoles, Electrically Held, CR460 Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about CR463L20AJA GE Industrial
    CR463L20AJA GE Industrial
    CR463L20AJA is manufactured by GE Industrial and is categorized in the Contactors category. CR463L20AJA is described as Contactor, Lighting, 120V, 2NO, 2 PowerPoles, Electrically Held, CR460 Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by GE Industrial
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM