TLL-87Y-24V-S Floyd Bell
  • Part Number: TLL-87Y-24V-S
  • Manufacturer Name: Floyd Bell
  • Description: Waterproof LED Indicator; Yellow; Low Brightness; 24 VDC; 2000 cd/m
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about TLL-87Y-24V-S Floyd Bell
    TLL-87Y-24V-S Floyd Bell
    TLL-87Y-24V-S is manufactured by Floyd Bell and is categorized in the Panel Mount Indicators category. TLL-87Y-24V-S is described as Waterproof LED Indicator; Yellow; Low Brightness; 24 VDC; 2000 cd/m. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Floyd Bell
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V