TLL-87Y-12V-S Floyd Bell
  • Part Number: TLL-87Y-12V-S
  • Manufacturer Name: Floyd Bell
  • Description: Waterproof LED Indicator; Yellow; Low Brightness; 12 VDC; 2000 cd/m
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about TLL-87Y-12V-S Floyd Bell
    TLL-87Y-12V-S Floyd Bell
    TLL-87Y-12V-S is manufactured by Floyd Bell and is categorized in the Panel Mount Indicators category. TLL-87Y-12V-S is described as Waterproof LED Indicator; Yellow; Low Brightness; 12 VDC; 2000 cd/m. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Floyd Bell
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM