48.61.8.110.0060SPA FINDER
  • Part Number: 48.61.8.110.0060SPA
  • Manufacturer Name: FINDER
  • Description: SPDT DIN Rail Panel Mount Interface Relay Module Screw, 16A 110V ac
  • Category: General Purpose Relays
  • Status:
  • More about 48.61.8.110.0060SPA FINDER
    48.61.8.110.0060SPA FINDER
    48.61.8.110.0060SPA is manufactured by FINDER and is categorized in the General Purpose Relays category. 48.61.8.110.0060SPA is described as SPDT DIN Rail Panel Mount Interface Relay Module Screw, 16A 110V ac. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by FINDER
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG