48.61.7.024.0050SPA FINDER
  • Part Number: 48.61.7.024.0050SPA
  • Manufacturer Name: FINDER
  • Description: SPDT DIN Rail Panel Mount Interface Relay Module Screw, 16A 24V dc
  • Category: General Purpose Relays
  • Status:
  • More about 48.61.7.024.0050SPA FINDER
    48.61.7.024.0050SPA FINDER
    48.61.7.024.0050SPA is manufactured by FINDER and is categorized in the General Purpose Relays category. 48.61.7.024.0050SPA is described as SPDT DIN Rail Panel Mount Interface Relay Module Screw, 16A 24V dc. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by FINDER
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    VENT AIR AND MOISTURE
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    DIN RAIL MOUNTING CLIP
    View
    Phoenix Contact
    FOOT ELEMENT
    Vector
    BACKPLANE 6U 21CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    Vector
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V