48.61.7.012.0050SPA FINDER
  • Part Number: 48.61.7.012.0050SPA
  • Manufacturer Name: FINDER
  • Description: SPDT DIN Rail Panel Mount Interface Relay Module Screw, 16A 12V dc
  • Category: General Purpose Relays
  • Status:
  • More about 48.61.7.012.0050SPA FINDER
    48.61.7.012.0050SPA FINDER
    48.61.7.012.0050SPA is manufactured by FINDER and is categorized in the General Purpose Relays category. 48.61.7.012.0050SPA is described as SPDT DIN Rail Panel Mount Interface Relay Module Screw, 16A 12V dc. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by FINDER
    ---> General Purpose Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  General Purpose Relays
    General Purpose Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK