VTL11D7-20H Excelitas Tech
  • Part Number: VTL11D7-20H
  • Manufacturer Name: Excelitas Tech
  • Description: Optoelectronic, Optoswitch; 0.395 High; 0.020 Emitter&Detector Aperture
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about VTL11D7-20H Excelitas Tech
    VTL11D7-20H Excelitas Tech
    VTL11D7-20H is manufactured by Excelitas Tech and is categorized in the Sensors category. VTL11D7-20H is described as Optoelectronic, Optoswitch; 0.395" High; 0.020" Emitter&Detector Aperture. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Excelitas Tech
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE