XR16V2751IMTR-F Exar Corp
  • Part Number: XR16V2751IMTR-F
  • Manufacturer Name: Exar Corp
  • Description: IC DUART 2.25 - 3.63V 48TQFP
  • Category: UART Interface
  • Status:
  • More about XR16V2751IMTR-F Exar Corp
    XR16V2751IMTR-F Exar Corp
    XR16V2751IMTR-F is manufactured by Exar Corp and is categorized in the UART Interface category. XR16V2751IMTR-F is described as IC DUART 2.25 - 3.63V 48TQFP. Perfect Parts is a supplier of Interface ICs and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)