XR16L788IQ-F Exar Corp
  • Part Number: XR16L788IQ-F
  • Manufacturer Name: Exar Corp
  • Description: IC UART 64B 3.3V OCTAL 100QFP
  • Category: UART Interface
  • Status:
  • Available: 87
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about XR16L788IQ-F Exar Corp
    XR16L788IQ-F Exar Corp
    XR16L788IQ-F is manufactured by Exar Corp and is categorized in the UART Interface category. XR16L788IQ-F is described as IC UART 64B 3.3V OCTAL 100QFP. Perfect Parts is a supplier of Interface ICs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Exar Corp
    ---> UART Interface from all manufacturers
    ---> Interface ICs by sub category
  • More About  UART Interface
    Interface ICs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM